Wstęp do kursu Sekrety Budynków Pasywnych

środa, 21 luty 18, 09:55

Nazywam się Kamil Lesiuk i od 2008 roku zajmuję się tematem budownictwa pasywnego. Znam ten temat zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Zajmowałem się projektowaniem, wykonywaniem i nadzorowaniem budynków pasywnych. Jestem również Certyfikowanym przez Niemiecki Instytut Passiv Hause Darmstadt Projektantem Budynków Pasywnych oraz Certyfikownym Wykonawcą Budynków Pasywnych.

W trakcie swojej pracy projektanta i kierownika budowy odkryłem bardzo niebezpieczne zjawisko w tej branży. Niestety na fali tego ważnego trendu pojawiło się wiele firm, które oszukują niedoinformowanych klientów. Jedna grupa firm i podwykonawców buduje pasywne domy, które w rzeczywistości pasywne nie są. Druga grupa, która zatrzymała się w przeszłości, okłamuje inwestorów szerząc mity na temat pasywnych domów. Jedni i drudzy wprowadzają inwestorów i wykonawców w błąd tylko po to aby odnieść dzięki temu chwilową korzyść finansową. Niestety Klient zostaje potem z problemem w postaci źle zaprojektowanego domu nierzadko na całe życie.

W którymś momencie odkryłem, że więcej czasu poświęcam na edukację Klientów i podwykonawców niż na samo projektowanie. Odkryłem w sobie pasję do edukacji i szerzenia prawdy o pasywnym budownictwie. Dlatego stworzyłem stronę BudynkiPasywne.TV.

Wiem że może zabrzmi to górnolotnie ale określam siebie mianem obrońcy prawdy o budynkach pasywnych i jednocześnie obrońcy ambitnych i uczciwych wykonawców, projektantów i inwestorów którzy torpedowani są z wielu stron nieprawdziwymi informacjami o tym że standard pasywny jest drogi, przereklamowany i zbyt idealistyczny.

W 2021 roku wchodzi unijna dyrektywa, która wymusi aby wszystkie nowe budynki mieszkalne powstawały w standardzie budynku pasywnego (tzw. near zero energy building). Moim celem jest aby do 2021 roku Polska była liderem pasywnego budownictwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Już dzisiaj polski fachowiec jest postrzegany w całej Europie jako solidny. Mamy unikalną i realną szansę stać się potęgą budowlaną budownictwa pasywnego w całej Europie. Według moich badań, jeśli gruntownie wyszkolimy 10 tysięcy polskich wykonawców i architektów w temacie budownictwa pasywnego, za kilka lat polska firma budowlana może być postrzegana tak, jak dzisiaj szwajcarski bank.

Taka szansa już się nie powtórzy. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby brak czasu albo stare przekonania wypchnęły Cię z rynku. Jeśli wyszkolisz się w temacie budownictwa pasywnego, otworzy się przed Tobą potężny, narzucony odgórnie przez regulacje unijne rynek. Jeśli zlekceważysz ten trend, po 2021 roku możesz nie znaleźć już pracy. A gdy wejdzie unijna dyrektywa i nie będzie można już budować inaczej, ceny profesjonalnych szkoleń naturalnie poszybują w górę.

Po latach doświadczeń wiem, że mogę pomóc Ci zrozumieć i lepiej poznać ten temat. Pomogę Ci dołączyć do rosnącej liczby projektantów, wykonawców i dostawców materiałów, którzy będą posiadali rzetelną wiedzę w zakresie budownictwa pasywnego. Pokaże Ci, że uczciwe podejście do budownictwa pasywnego przyciąga więcej, bardziej zamożnych inwestorów. Mało tego - inwestorzy już dzisiaj interesujący się pasywnym budownictwem nie tylko z reguły mają więcej pieniędzy. Są to tzw. innowatorzy - ta grupa ludzi ma dwie cechy. Po pierwsze nie boją się nowinek. Po drugie zarażają swoją pasją wszystkich wokół. Nie ma lepszej reklamy, niż zadowolony innowator. Pamiętaj jednak, że takie osoby mają wysokie standardy i braki w wiedzy obrócą się przeciwko Tobie.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do całego kursu od razu załóż darmowe konto na portalu BudynekPasywny.pl i zapisz się na kurs --> CHCĘ OTRZYMAĆ OD RAZU DOSTĘP DO CAŁEGO KURSU


Komentarze
Newsletter

Sekrety Budynków Pasywnych

Przygotowałem dla Ciebie wyjątkowe materiały nt. budownictwa pasywnego - darmowy kurs e-mailowy oraz wywiady ze specjalistami.

Zapisz się teraz