Dlaczego warto inwestować w Budynki Pasywne i jak zwiększyć ROI ? Wywiad z Kamil Lesiuk

czwartek, 12 lipiec 18, 07:10

Już w 2021 roku wszystkie nowo budowane budynki w Polsce będą musiały spełniać wymagania unii Europejskiej. Zgodnie z Dyrektywą unijną Polska musi budować budynki “near zero energy buildings” tzn. budynki prawie zeroenergetyczne


Już w 2021 roku wszystkie nowo budowane budynki w Polsce będą musiały spełniać wymagania unii Europejskiej. Zgodnie z Dyrektywą unijną Polska musi budować budynki “near zero energy buildings” tzn. budynki prawie zeroenergetyczne. Takimi własnie budynkami są budynki pasywne. W technologii tej można wybudować każdy rodzaj budynku, zaczynając od domu jednorodzinnego poprzez budynki wielorodzinne, hotele, biurowce, hale sportowe, szkoły, przedszkola, żłobki itp. Nie ma właściwie żadnych ograniczeń.

Moją misją jest aby polskie firmy budowlane do 2021 roku były znane w Europie nie tylko z dobrych cen ale przede wszystkim z tego że potrafią budować wysokiej jakości budynki niskoenergetyczne / pasywne, które oszczędzają energię, a przy okazji są po prostu komfortowe i pozytywnie wpływają na zdrowie. Dzięki temu w Polsce może powstać 10 tys. budynków w standardzie pasywnym do 2021 roku.

Biorąc pod uwagę, że taka szansa już więcej się nie powtórzy (rok 2021 będzie tylko raz), chcę działać na szeroką skalę i pomóc polskim inwestorom w budowie lepszych, bardziej opłacalnych budynków które przy wynajmie lub sprzedaży pozwolą uzyskać lepszą stopę zwrotu z inwestycji (ROI). Dlatego też powstał portal BudynekPasywny.pl oraz spółka Inwestycyjna Passive House Investment, która będzie realizowała inwestycje budowlane (deweloperskie) w standardzie pasywnym.

W standardzie budynku pasywnego możemy dzisiaj wybudować każdy rodzaj budynku od domu jednorodzinnego, poprzez bliźniaki, szeregowce, budynki wielorodzinne, biura, przedszkola, żłobki, szkoły itp.

Inwestując w budynek w standardzie pasywnym zwiększamy wartość budynku na rynku nieruchomości ponieważ jest on wykonany w “standardzie przyszłości”, ale z wykorzystaniem ogólnodostępnych materiałów i technologii.
Chodzi tylko i wyłączenie o umiejętność wykorzystania tych zasobów do naszych celów inwestycyjnych.

Większa wartość tego budynku wiąże się z tym iż jest on zbudowany z lepszych materiałów, w bardziej precyzyjny sposób. Chroni nas to jako inwestorów przed dużymi nakładami finansowymi za kilka lat na termomodernizację i naprawami związanymi z wadami technicznymi budynków (grzyby, pleśnie, nie działająca wentylacja grawitacyjna).

Budynki takie są też lepiej postrzegane przez klientów pod względem marketingowym. Jako inwestor możesz wyróżnić się na rynku właśnie tym że masz w ofercie pasywne mieszkania, pasywne pokoje. Pozwoli Ci to za konkurowanie z większymi firmami które są na rynku dłużej od Ciebie.

Zapraszam do komentowania, udostępniania i kontaktu.

Komentarze
Newsletter

Sekrety Budynków Pasywnych

Przygotowałem dla Ciebie wyjątkowe materiały nt. budownictwa pasywnego - darmowy kurs e-mailowy oraz wywiady ze specjalistami.

Zapisz się teraz