4 unikalne wywiady ze specjalistami od budownictwa pasywnego

Pod koniec 2016 r przeprowadziłem wywiady z praktykami i specjalistami w temacie budownictwa pasywnego. Poniżej znajdziesz ich fragmenty, a pełne otrzymasz, gdy zapiszesz się na mój darmowy kurs e-mailowy.

Gunther Schlagowski (12 części)

Ojciec chrzestny budownictwa pasywnego w Polsce.

Kamil Wiśniewski (4 części)

Architekt, ekspert w zakresie budownictwa pasywnego. Certyfikowany planista, abmasador i trener budownictwa pasywnego.

Wiesława Stempel

Ekspert z dziedziny szczelności powietrznej budynków, termowizji i mostków cieplnych.

Łukasz Krzysztoń

Członek zespołu i dyrektor ds marketingu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego.

12-częściowy wywiad z ojcem chrzestnym budownictwa pasywnego w Polsce

Nie ma drugiej osoby, która ma więcej zasług dla budownictwa pasywnego w Polsce niż Gunther Schlagowski. Urodzony w Polsce, wychowany w Bremmen w Niemczech wiele lat temu przywiózł do nas z kolebki budownictwa pasywnego niezbędną wiedzę i narzędzia. Pan Gunther przyjechał specjalnie dla nas z Bremmen do miasta swojego urodzenia, aby wziąć udział w ogromnym, wypełnionym po brzegi konkretami wywiadzie.

"Trzeba budynki tak budować, żebyśmy mieli ściany ciepłe wewnątrz. Żebyśmy mogli się na goło rozebrać jak Adam i Ewa i nie czuć zimna. To znaczy musimy budować budynki zdrowe."

4-częściowy wywiad z architektem specjalizującym się w budynkach pasywnych

Kamil Wiśniewski jako architekt i trener akredytowany przez Niemiecki i Polski Instytut Budownictwa Pasywnego wie najlepiej, jak ważne jest doświadczenie i profesjonalizm osoby, której powierzymy projekt naszego budynku.

"Budynki pasywne mają ponad 25letnią tradycję. U podstaw tego standardu zawsze stał człowiek. Dopiero później okazało się, że [budownictwo pasywne] spełnia dodatkową funkcję: oszczędzanie energii"

Wywiad z ekspertem ds szczelności powietrznej budynków

Wiesława Stempel to ekspert z dziedziny szczelności powietrznej budynków, termowizji i mostków cieplnych.

"Wykonując poprawki nieprawidłowo wykonanych miejsc, które wskaże nam test szczelności, spada nam zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i spadają koszty eksploatacji budynku."

Na czym polega przewaga Ambasadorów Budownictwa Pasywnego?

Łukasz Krzysztoń, dyrektor ds marketingu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego tłumaczy jak wygląda proces przyznawania tytułu Ambasadora Budownictwa Pasywnego i jakie daje to korzyści Ambasadorom i inwestorom wybierającym ich produkty i usługi.

"Są firmy których NIE interesuje godne reprezentowanie budownictwa pasywnego, ale interesuje ich zdobycie znaczka Ambasador Budownictwa Pasywnego. Takim firmom odmawiamy."

4 unikalne wywiady ze specjalistami od budownictwa pasywnego

Pod koniec 2016 r przeprowadziłem wywiady z praktykami i specjalistami w temacie budownictwa pasywnego. Poniżej znajdziesz ich fragmenty, a pełne otrzymasz, gdy zapiszesz się na mój darmowy kurs e-mailowy:

{HTML:formsub_prywatnosci}

Top