Nowy rozdział dla Polskiego budownictwa

Budynki pasywne przestały być ciekawostką i stały się nadchodzącą zmianą.

Sprawdź o co chodzi:

Seria darmowych materiałów, które przygotują cię do przejścia na budownictwo pasywne

Od 2008r pomagam wykonawcom i inwestorom tworzyć zdrowe, komfortowe i oszczędne budynki

Kamil Lesiuk, BudynekPasywny.pl

Nadchodzą duże zmiany w polskiej branży budowlanej

Ich zignorowanie będzie Cię dużo kosztowało w niedalekiej przyszłości!

Nadchodzą zmiany w prawie

Już od stycznia 2019 w przypadku budynków użyteczności publicznej oraz od stycznia 2021 w przypadku pozostałych budynków obowiązywać będzie w Polsce rozporządzenie które nakazuje budowę nowych budynków w standardzie "near zero energy building" tj. budynki prawie zeroenergetyczne. A akurat tak się składa że budynki pasywne idealnie spełniająÂ ten standard. Jeżeli nie chcesz zostać w tyle powinieneśÂ dołączyć do coraz większej grupy świadomych przedsiębiorców i inwestorów realizujących nowe inwestycje budowlane w standardzie budynku pasywnego.

Wzrasta zainteresowanie inwestorów

Są już dzisiaj w Polsce Inwestorzy którzy bardzo chętnie realizują nowe budynki w standardzie pasywnym. Świadomość w tym temacie coraz bardziej wzrasta. Budowa budynku pasywnego to przede wszystkim zagwarantowanie komfortu i zdrowia dla osoób przebywających na co dzień w tych budynkach. Ale to nie wszystko, oprócz komfortu i zdrowia jest też kwestia oszczędności energii (której cena ciągle będzie rosła do góry) i szeroko pojętej ochrony środowiska.

To się bardziej opłaca wykonawcom i inwestorom

Przy realizacji budynków pasywnych więcej zarabia Wykonawca i Architekt, ale Inwestor ostatecznie nie płaci więcej. Mimo tego że budynek pasywny jest nieco droższy na etapie realizacji to oszczędności na kosztach eksploatacyjnych sprawiają, że Inwestor oszczędza jużÂ od pierwszego miesiąca. Podsumowując, Inwestor ma lepszych Wykonawców i Projektantów bo płaci im więcej, ma zdrowszy i bardziej komfortowy budynek, bo buduje w standardzie pasywnym, a w dodatku oszczędza juz od pierwszego miesiąca eksploatacji. Wszystkie dodatkowe koszty budowy i oszczędności w eksploatacji sponsorują dostawcy i producenci energii, którym ostatecznie płacimy mniej.

4 unikalne wywiady ze specjalistami od budownictwa pasywnego

Pod koniec 2016 r przeprowadziłem wywiady z praktykami i specjalistami w temacie budownictwa pasywnego. Poniżej znajdziesz ich fragmenty, a pełne otrzymasz, gdy zapiszesz się na mój darmowy kurs e-mailowy.

Gunther Schlagowski (12 części)

Ojciec chrzestny budownictwa pasywnego w Polsce.

Kamil Wiśniewski (4 części)

Architekt, ekspert w zakresie budownictwa pasywnego. Certyfikowany planista, abmasador i trener budownictwa pasywnego.

Wiesława Stempel

Ekspert z dziedziny szczelności powietrznej budynków, termowizji i mostków cieplnych.

Łukasz Krzysztoń

Członek zespołu i dyrektor ds marketingu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego.

12-częściowy wywiad z ojcem chrzestnym budownictwa pasywnego w Polsce

Nie ma drugiej osoby, która ma więcej zasług dla budownictwa pasywnego w Polsce niż Gunther Schlagowski. Urodzony w Polsce, wychowany w Bremmen w Niemczech wiele lat temu przywiózł do nas z kolebki budownictwa pasywnego niezbędną wiedzę i narzędzia. Pan Gunther przyjechał specjalnie dla nas z Bremmen do miasta swojego urodzenia, aby wziąć udział w ogromnym, wypełnionym po brzegi konkretami wywiadzie.

"Trzeba budynki tak budować, żebyśmy mieli ściany ciepłe wewnątrz. Żebyśmy mogli się na goło rozebrać jak Adam i Ewa i nie czuć zimna. To znaczy musimy budować budynki zdrowe."

4-częściowy wywiad z architektem specjalizującym się w budynkach pasywnych

Kamil Wiśniewski jako architekt i trener akredytowany przez Niemiecki i Polski Instytut Budownictwa Pasywnego wie najlepiej, jak ważne jest doświadczenie i profesjonalizm osoby, której powierzymy projekt naszego budynku.

"Budynki pasywne mają ponad 25letnią tradycję. U podstaw tego standardu zawsze stał człowiek. Dopiero później okazało się, że [budownictwo pasywne] spełnia dodatkową funkcję: oszczędzanie energii"

Wywiad z ekspertem ds szczelności powietrznej budynków

Wiesława Stempel to ekspert z dziedziny szczelności powietrznej budynków, termowizji i mostków cieplnych.

"Wykonując poprawki nieprawidłowo wykonanych miejsc, które wskaże nam test szczelności, spada nam zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i spadają koszty eksploatacji budynku."

Na czym polega przewaga Ambasadorów Budownictwa Pasywnego?

Łukasz Krzysztoń, dyrektor ds marketingu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego tłumaczy jak wygląda proces przyznawania tytułu Ambasadora Budownictwa Pasywnego i jakie daje to korzyści Ambasadorom i inwestorom wybierającym ich produkty i usługi.

"Są firmy których NIE interesuje godne reprezentowanie budownictwa pasywnego, ale interesuje ich zdobycie znaczka Ambasador Budownictwa Pasywnego. Takim firmom odmawiamy."

Zapisz się na moją listę

Przygotowałem dla Ciebie wyjątkowe materiały nt. budownictwa pasywnego - darmowy kurs e-mailowy oraz wywiady ze specjalistami.

{HTML:formsub_prywatnosci}

Top